www.psm1st.art.pl

 

 

 

 

 

 

Strona główna


O szkole


Specjalizacje


Zasady rekrutacji


Nasze Zespoły


Nasze Chóry


Kalendarz Imprez


Osiągnięcia


Plan zajeć


Galeria


Kontakt


Statut Szkoły i WSO


Sprawy organizacyjne - rok szkolny 2017/2018


XI Gitaromania


VI Transgraniczny Przegląd Muzyki Popularno-Rozrywkowej 24-25.03.2017


TRANSGRANICZNE WARSZTATY ORKIESTROWE


Konkurs "Muzyka Mistrzów"
27 - 28.04.2015


COMENIUS


Instrumenty zakupione ze środków MKiDN


Partnerzy szkoły


Instytucje wspierające


O nas w prasie


Biuletyn Informacji Publicznej


Inwestycje


Rada Rodziców


Rezultaty projektów finansowanych ze środków UE


 

Projekty edukacyjne finansowane ze środkow UE

Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego

 

Informacje


2011-03-09

UWAGA! RACHUNEK BANKOWY: FUNDUSZ MUZYCZNY 09 1010 1674 0038 1213 9134 0000 RADA RODZICÓW: 11 1020 2124 0000 8...

>> więcej

 

2009-10-09

Warsztaty „Młodzież na Szlaku Pałaców Dolnego Śląska” zorganizowane zostały w dniach 14-17.05.2009r. ...

>> więcej

 

2008-11-15

Startujemy na nowej stronie internetowej....

>> więcej

 


Hosted by TENET (Jelenia Góra)

 

 

   
   
 

 

Rezultaty projektów finansowanych ze środków UE


   

 

 Upowszechnianie projektu „Muzyka klasyczna w jazzowym wydaniu od Bacha 
do Gershwina" sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój 26.06. - 09.07.2016rr w Lipsku.

1.      Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w amfiteatrze Filii Szkoły Podstawowej nr 11. Odbiorcami byli rodzice, uczniowie oraz nauczyciele szkoły muzycznej. Koncert był rezultatem stażu, który na początku wakacji odbył się 
w Lipsku. Wszyscy odbiorcy koncertu mieli okazję przekonać się, że czas spędzony przez czterdziestu uczniów w Lipsku nie był czasem straconym. Swoje muzyczne umiejętności udoskonalili uczniowie w grze zespołowej. Nabyli nowych cech ważnych dla muzyka - radzenia sobie ze stresem, współpracy w grupie, odpowiedzialności zbiorowej oraz praktycznego posługiwania się językami obcymi. Podczas koncertu wykonano utwory popularno - rozrywkowe aranżowane przez naszych nauczycieli.

2.      Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie 17 - 18 września 2016r. To kolejna okazja do utrwalenia zdobytych umiejętności i ewaluacja (ocena przydatności i skuteczności) podjętych działań podczas stażu. Dzieci wystąpiły dla międzynarodowej publiczności zgromadzonej w Parku Zdrojowym w Cieplicach - Jeleniej Górze. Potwierdziło się, że udział uczniów w projektach unijnych zmienia myślenie o przyszłości, bo aż 17 uczestników stażu kontynuuje naukę w PSM II st., a także, (co wykazały ankiety ewaluacyjne) planuje podjęcie studiów muzycznych w kraju lub za granicą.

3.      23 - 25 września 2016r. - 29 spotkanie byłych i obecnych jeleniogórzan w Alfeld (Leine) w ramach jubileuszu 25 - lecia podpisania niemiecko - polskiej umowy 
o przyjaźni i dobrosąsiedzkich stosunkach. Uczniowie zespołu smyczkowego dali cztery koncerty, jeden w plenerze na rynku w Alfeld i trzy w auli im. Kurta Schwerdtfeger. Zespół zrobił ogromne wrażenie na międzynarodowej publiczności. Gratulacjom i słowom uznania nie było końca. Według oceny Siomna von Zoesta - dyrektora Szkoły muzycznej z Alfeld, młodzi muzycy zaprezentowali niesamowicie wysoki poziom i zasłużyli sobie w oczach publiczności na piorunujący aplauz. Delegację Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści z Jeleniej Góry oraz uczniów gościł 
w sali kolumnowej Ratusza burmistrz Alfeld - Bernard Beushausen - i gratulował wysokiego poziomu edukacji muzycznej w Polsce. Po powrocie do Jeleniej Góry otrzymaliśmy także podziękowanie od Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - Marcina Zawiły -,  który napisał m.in. „Udział szkoły muzycznej i jej zdolnych uczniów 
w uroczystościach w Alfeld był doskonałą promocją Jeleniej Góry. Uczniowie wykazali się profesjonalizmem, dbając o właściwą oprawę uroczystości związanych z 29 spotkaniem przedstawicieli Miasta Jelenia Góra oraz członków Stowarzyszenia Partnerskiego, Niemiecko - Polskie Zrozumienie e.V."

4. Uczestnicy projektu: Eryk Coldman, Michalina Gembicka, Julia Nazdrowicz i Joanatan Płachciak otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyniki w nauce.

5.      Transgraniczny Konkurs Muzyki Popularno - Rozrywkowej 25 marca 2017r.

Daria Wyrostek - Pelc otrzymała od jurorów wyróżnienie za aranżację utworów na zespół instrumentalny. Oprócz tego           laureatami przeglądu zostali:  Julia Nazdrowicz - flet jako solistka grupy II oraz uczniowie zespołu kameralnego w                 składzie: Eryk Coldman, Michalina Gembicka, Filip Jaros, Julia Nazdrowicz, Damian Rozkoszny, Damian Szymańki               (uczeń PSM I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze). Zespół przygotował Tomasz Kujawa i Daria Wyrostek - Pelc

6. III Międzynarodowe Forum Młodych Perkusistów we Wrocławiu
    III miejsce Eryk Coldman nauczyciel: Tomasz Kujawa

 

 

PROJEKT POWERVET- 2014- 1 PL01-KA 102-000133 pt: „Od muzyki absolutnej do programowej na bazie twórczości Jana Sebastiana Bacha i Janiny Garści"

Lipsk 29.06 - 10.07.2015

Upowszechnianie wyników projektu

Celem staż było:

- przygotowanie uczniów do życia zawodowego i kulturalnego,

- nabycie umiejętności słuchowych i instrumentalnych potrzebnych do wykonania , tworzenia rozumienia muzyki absolutnej i programowej,

- nabycie umiejętności estradowych, pokonywanie stresu,

- zapoznanie się z tradycjami muzycznymi Lipska,

- podniesienie znajomości branżowego języka niemieckiego.

 

Koncerty ewaluacyjne

Koncerty, które odbyły się w Lipsku wpisały się w program obchodów 1000-lecia miasta.

Podsumowaniem stażu był się koncert podczas  rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 adresowany do rodziców, nauczycieli i uczniów szkoły. Podczas uroczystości  wręczono uczestnikom projektu dokument  Europass Mobilność.

 

Rezultaty projektu:

  • Sześciu uczniów, którzy brali udział w stażu kontynuuje naukę w szkole muzycznej II stopnia.

Udział uczniów (uczestników stażu)  w konkursach w roku szkolnym 2015/2016 - konkursy instrumentalne  i solfeżowe

  • Duet fortepianowy : Krzysztof Łuczywo i Jonatan Płachciak zdobyli w styczniu 2016r. III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Görlitz, oraz w maju 2016r. I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie duetów fortepianowych w Jeleniej Górze.
  • Julia Nazdrowicz w grudniu 2015 otrzymała I miejsce na Międzyszkolnych Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Jeleniej Górze, oraz w kwietniu 2016r. II miejsce na Dolnośląskich Miniaturowych Zmaganiach Flecistów w Lubaniu.
  • Julia Grzywacz w grudzień 2015- III miejsce na Dolnośląskich Miniaturowych Zmaganiach Flecistów w Lubaniu.
  • Szkolny konkurs czytania nut głosem w Jeleniej Górze Klasa V cyklu 6-letniego I miejsce: Kacper Ledzion, II miejsce: Matylda Skolimowska, III: miejsce Julianna Pętlicka, Julia Nazdrowicz, Jakub Pietrzak Klasa II cyklu 4-letniego II miejsce- Damian Rozkoszny.
  • Uczeń klasy VI -Jonatan Płachciak otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wyniki w nauce za rok 2015.

 

 


Projekt VETPRO Nr 2013-1-PL1-LEO03-23296                                                                                             

 „ Niemiecki system kształcenia muzyków -  twórczość J. S. Bacha i R Schumanna"

Projekt zakładał tygodniową wymianę doświadczeń w Lipsku (DE) dla nauczycieli i konsultantów muzyki. Nauczyciele i zdobyli kolejne doświadczenia w szkoleniu uzdolnionej muzycznie młodzieży.

Bezpośrednim rezultatem udziału w projekcie były transgraniczne (polsko-niemieckie) warsztaty dla uczniów szkół muzycznych, które odbyły się w Jeleniej Górze w dniach 24 - 27.04.2015r.,  zakończone konkursem na uczniów „Muzyka Mistrzów", w którym obowiązkowymi utworami były kompozycje Bacha i Schumanna.
Warsztaty prowadzone były przez polskich i niemieckich nauczycieli - muzyków. Opracowane przez nauczycieli - uczestników projektu VETPRO utwory,  zaprezentowane były podczas koncertów dla rodziców, społeczności jeleniogórskiej i turystów. Uczniowie poznali nowe techniki wykonawcze i nowe sposoby interpretacji utworów m.in. J. S. Bacha                    i R. Schumana. Wartością dodaną warsztatów było przygotowanie uczniów do międzynarodowego konkursu „Muzyka Mistrzów". Osiągnięcia nauczycieli - uczestników wymiany VETPRO zarówno w konkursie „Muzyka Mistrzów" jak i innych konkursach muzycznych,  wiążą się ze  zdobytymi  podczas wymiany doświadczeniami:

1.      Violetta Aftanas - Dąbek

Forum Młodych Pianistów im. Gertrudy Konatowskiej w Poznaniu
III miejsce: Stefania Boguska 

VII Międzynarodowy Konkurs "Młody Wirtuoz" w ramach XI Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic" Sanok 2016
Tutuł Złotego Wirtuoza - Stefania Boguska 

„Muzyka Mistrzów" III miejsce w grupie I: Stefania Boguska

                        wyróżnienie w grupie I : Vanessa Steyer

XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Görlitz III miejsce: Stefania Boguska

2.      Danuta Cel

„Muzyka Mistrzów" III miejsce w grupie II: Krzysztof Chmiel

XIV Ogólnopolski Konkurs Duetów w Jeleniej Górze wyróżnienie: Ewa Jarosz                    i Maksymiliana Zdzichowska - maj 2015

3.      Artur Koza

„Muzyka Mistrzów" II miejsce w grupie II : Jakub Pietrzak

4.      Joanna Chek

„Muzyka Mistrzów" III miejsce w grupie I: Katarzyna Moskwa

I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny w Warszawie „I pierwszak może mistrzem" - tytuł arcymistrza, XII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Sieradzu : Filip Jaguś

5.      Ewa Pieńkowska

„Muzyka Mistrzów" III miejsce w grupie II : Julianna Pętlicka

                                  wyróżnienie w grupie II: Zuzanna Golis

6.      Elżbieta Płachciak

„Muzyka Mistrzów" I miejsce w grupie II : Julia Nazdrowicz

                                 II miejsce w grupie II : Zuzanna Pietras

                                 wyróżnienie w grupie III: Julia Grzywacz

X Dolnośląskie Miniaturowe Zmagania Flecistów w Lubaniu I miejsce Julia Grzywacz

Międzyszkolne Konfrontacje Instrumentów Dętych „Etiuda 2015": I miejsce Julia Nazdrowicz, II miejsce Aleksandra Baran, wyróżnienie Zuzanna Pietras

7.      Urszula Smolska

„Muzyka Mistrzów" II miejsce w grupie III: Jonatan Płachciak

                                  II miejsce w grupie III: Krzysztof Łuczywo

                                   I miejsce w kategorii zespoły: Jonatan Płachciak i Krzysztof 
                                                                                          Łuczywo

XIV Ogólnopolski Konkurs Duetów w Jeleniej Górze: II miejsce - maj 2015 Jonatan Płachciak i  Krzysztof Łuczywo

 XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Görlitz III miejsce: Jonatan Płachciak i  Krzysztof Łuczywo

Udział Jonatana Płachciaka w przesłuchaniach CEA  makroregionalnych w Opolu                i ogólnopolskich w Warszawie

8.      Daria Wyrostek - Pelc

„Muzyka Mistrzów" - wyróżnienie w kategorii zespoły kameralne

9.      Irina Oleszkiewicz

Makroregionalne przesłuchania CEA w Opolu - Matylda Skolimowska

IX Konkurs Pianistyczny w Słupsku: IV miejsce Maksymilian Stafisz

„Muzyka Mistrzów" II miejsce w grupie II: Matylda Skolimowska

Udział Matyldy Skolimowskiej w  Ogólnopolskim  Konkursie Pianistycznym im T. Szeligowskiego w Poznaniu

10.  Wiesława Tobiasz

Wykorzystując doświadczenia wymiany VETPRO opracowała i wdrożyła do użytku szkolnego nowe programy nauczania - podstawy kształcenia słuchu oraz kształcenie słuchu z audycjami muzycznymi (31.08.2015r.) Opracowała merytorycznie wniosek o dofinansowanie i kierowała I Transgranicznym Konkursem „Muzyka Mistrzów".

Uczestniczyła w opracowaniu kolejnego projektu dla uczniów realizowanego w 2015 roku „Od muzyki absolutnej do programowej na bazie twórczości J.S. Bacha  " oraz projektu edukacyjnego POWER  który będzie realizowany w 2016 roku.

11.  Monika Frąckiewicz - Motyka 

Kontynuuje doskonalenie swoich umiejętności w Ogólnopolskich Warsztatach dla Dyrygentów Chórów Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska". Prowadzony przez nią chór jest laureatem III miejsca w Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów szkół muzycznych I i II st.

12.  Jolanta Popielarz

Zdobytą podczas wymiany VETPRO wiedzę i doświadczenie wykorzystuje podczas zajęć rytmicznych, kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Zajmuje się aranżowaniem utworów Bacha i Schumanna na zespół smyczkowy z akompaniamentem fortepianu. Opracowała program nauczania do przedmiotu zespół kameralny (zatwierdzony na Radzie Pedagogicznej 31.08.2015r.)

 

 

 

 

strony internetowe - an-net.pl